piątek, 3 października 2014

Bądź paryżanką, gdziekolwiek jesteś


Jeśli kochacie modę, to zapewne każda z was chodź raz marzyła o tym, aby wybrać się do Paryża. Jest to miejsce gdzie elegancja miesza się z odrobiną ekscentryzmu. Paryżanki, to kobiety, które cechują się niesamowitym poczucie smaku. Czy zastanawiałyście się kiedyś o tym czy w waszych żyłach płynie ta arystokratyczna krew? Nikt nie odpowie wam na pytanie lepiej jak rodowite Francuzki. Wszystkiego, o  tych niesamowitych kobietach dowiecie się z książki „Bądź Paryżanką, gdziekolwiek jesteś.” autorstwa Berest Anne, Diwan Audrey, de Maigret Carolina, Mas Sophie. To lektura dla tych, którzy patrzą na życie z przymrużeniem oka niesamowicie zabawna i lekka. Przyznam szczerze, że przeczytałam ją jednym tchem i mogę wam zdradzić, że coś mnie jednak z nimi łączy. 

Zagłębiając się w książkę zacznijmy swoją wędrówkę od „szafy”. Czy w waszej garderobie znajduje się chodź jedna czarna marynarka, para jeansów, jedwabna apaszka, ogromne przeciwsłoneczne okulary i prosty, drogi t-shirt? To pierwsza oznaka, że pretendujecie do paryskiego stylu. Czy pęka ona w szwach od pokaźnej kolekcji czarnych ubrań? „Paryżanki, które mają w swojej szafie same czarne ciuchy nie są w żałobie. Wręcz przeciwnie, czerń dla paryżanki, to kolor zabawy…” A może tym razem boją się popełnić modowego faux pas? Przecież czerń jest taka bezpieczna.
Czy są wśród nas jacyś kierowcy? Jeśli tak, to odpowiedzcie mi na pytanie czy odnalazłybyście siebie w tej sytuacji:  „Gdy zatrzymuje ją policjant , natychmiast zaczyna płakać. Zanim ten poprosi ją o okazanie dokumentów. Policjant na ogół jej nie karze, mimo wykroczenia. Jest to zatem jedyny mężczyzna czuły na kobiece łzy. Ale czasem policjant jest kobietą i wtedy łzy nie skutkują…” Która z was próbowała już kiedyś tej sztuczki?
Zastanawiałyście się kiedyś jak bardzo Francuzki, kochają wieś? Wolność, łono natury, świeże powietrze, ale jednak chyba tylko na obrazku. Nic nie jest wstanie przekonać ich, aby swoje szpilki zamienić na gumowce, bo czy wyobrażacie sobie zapadającą się w ziemię paryżankę w  butach od Manolo Blachnika? W imię czego ma zatem rezygnować z  ulubionej pary butów?
To tylko część zachowań, które cechuje paryżanki. Jeśli macie ochotę dowiedzieć się więcej o tym magicznym świecie zapraszam do lektury.W książce przeczytacie również o tym:
jak idealnie spędzić czas po parysku,
jak przygotować paryski poczęstunek,
a także jak nie dać się wciągnąć w paryską gierkę.

Znajdziecie w niej również adresy miejsc o których nigdy nie należy zapomnieć odwiedzając Paryż. 
Jesteście gotowe na modową wyprawę?
"Biorę udział w konkursie „Bądź paryżanką... i wygraj!” z okazji premiery książki „Bądź paryżanką, gdziekolwiek jesteś” Berest Anne, Diwan Audrey, de Maigret Carolina, Mas Sophie. To napisana z humorem i sporą dawką (auto)ironii książka pełna błyskotliwych i oryginalnych porad i spostrzeżeń. To szansa, by wraz z Caroline de Maigret przenieść się do inspirującego świata mody, muzyki, filmu, literatury i kuchni. To recepta na to, jak stać się kobietą odważną, niezależną i interesującą, akceptującą jednocześnie swoje słabe strony.."

2 komentarze:

  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  2. Paryż to już przeszłość. Francja już jest wspomnieniem. Ty zaś bez wątpienia jesteś Damą.

    OdpowiedzUsuń