niedziela, 26 maja 2013

Niesamowite buty/ Amazing shoes of Kobi LeviDziś chciałam przedstawić wam urzekającą sztukę izraelskiego projektanta obuwia Kobiego Levi. Kobi Levi jest absolwentem Bazalel Academy of Art. & Design w Jerozolimie. Współpracuje z Izraelskimi oraz międzynarodowymi firmami, przez pięć lat był projektantem Skinsfootwear. Na czym polega wyjątkowość tego artysty?
Kobi Levi ma niesamowite poczucie humoru, potrafi zrobić buty w niemalże każdym kształcie. Traktuje je jak swego rodzaju dzieło sztuki, w jego kolekcji możemy odnaleźć przedmioty codziennego użytku, zwierzęta, a nawet twarze ludzi. Projektant dba przede wszystkim o wygodę noszenia, gdyż nie tworzy buty tylko po to, aby zdobić naszą garderobę. Nosząc projekty artysty na pewno nie pozostaniemy anonimowi. Wszystkie modele zostały wykonywane  ręcznie, niektóre z nich przygotowane tylko w jednym egzemplarzu. Artysta tworzy maksymalnie 20 sztuk tego samego modelu. 

Projekty artysty

Jego pierwszym projektem były buty w kształcie wózka sklepowego. Model Market trolley powstał w 1998 roku i jest wykonany z tkaniny i gumy. Zostały stworzony tylko w jednym egzemplarz.

Wśród klientów projektanta możemy wyróżnić piosenkarkę Lady Gagę, która słynie z dość ekscentrycznego podejścia do mody. Gwiazda wykorzystała model Double boots w swoim teledysku "Born This Way" przynosząc mu tym samym ogromny rozgłos.

Jednym z najbardziej znanych projektów artysty są buty Blond Ambition, które przypominają wizerunek Madonny z lat 80tych. Piosenkarka nosiła wtedy charakterystyczny biustonosz w kształcie stożka projektu Jean-Paul Gaultier oraz posiadała długie blond włosy.

Kontrowersyjny model butów Blow w kształcie dmuchanej lalki z sex shopu. Autor chciała pokazać w ten sposób jak popularny w dzisiejszych czasach jest sex.

W butach Banana Slip przypominających skórkę od banana na pewno się nie pośliźniemy. Ten model to nie lada gratka dla niejednego smakosza mody.

Model Sling-Shot  przypomina procę wykonany został z drewna i skóry. Cel autora na pewno został osiągnięty.

Czarna kawa lejąca się z przepięknie zdobionego porcelanowego dzbanka sprawia wrażenie, że model Porcelian version naprawdę żyje.

Różowe buty pod nazwą Mother & Daughter ukazują jak silna jest więź pomiędzy matką i dzieckiem.


Projekt Slide, został stworzony na obraz kobiet, które narzekają, że ich nogi podczas chodzenia w szpilkach zajeżdżają w dół.
Więcej twórczości artysty odnajdziecie na jego blogu http://kobilevidesign.blogspot.com. Zapraszam chętnych do odwiedzenia niezwykle barwnego świata, jaką jest twórczość Kobiego Levi.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz